Σαββατοκύριακο με Μελωδία - Αφιέρωμα: 4 χρόνια χωρίς τον Θάνο Μικρούτσικο
Αφορμή: Οι τρεις ξεχωριστές συναυλίες για τον σπουδαίο συνθέτη, στις 24, 25 και 30 Νοεμβρίου.
“Ταπεινά Ρέκβιεμ για το Μέλλον” | Παρασκευή 24 Νοεμβρίου. Η Μαρία Παπαγεωργίου τραγουδά Θάνο Μικρούτσικο | Ολύμπια, Δημοτικό Μουσικό Θέατρο «Μαρία Κάλλας»
“Τα μπλουζ του Θάνου” | Σάββατο 25 Νοεμβρίου | με τους Θύμιο Παπαδόπουλο, David Lynch, Γιώτη Κιουρτσόγλου, Μάξιμο Δράκο και Καλλίστρατο Δρακόπουλο. Τραγουδάει ο Χρήστος Θηβαίος |Ολύμπια, Δημοτικό Μουσικό Θέατρο «Μαρία Κάλλας».
“Τους προβολείς στήσε” | Πέμπτη 30 Νοεμβρίου | Με τους Χρήστο Θηβαίο, Φοίβο Δεληβοριά, Κώστα Θωμαΐδη, Ρίτα Αντωνοπούλου και Ρένια Λουιζίδου | Μέγαρο Μουσικής Αθηνών
Παρουσιάζει η Κωνσταντίνα Βαρσάμη.
Σάββατο 11 και Κυριακή 12 Νοεμβρίου, από τις 9 το πρωί έως τις 9 το βράδυ, στο ακριβώς κάθε ώρας, στον Μελωδία 99.2
#savvatokyriakomemelodia #pantaentexna #pantamelodia #melodia992 #piasemleodia